moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Czwórbój w 2 Brygadzie Zmechanizowanej

W ramach kontynuacji współzawodnictwa sportowego w 2 Brygadzie Zmechanizowanej oraz celem wyselekcjonowania drużyny, która będzie reprezentowała jednostkę podczas mistrzostw dywizji, w dniach 3-4 kwietnia 2013 roku przeprowadzono zawody w czwórboju.


W pierwszym dniu zawodów rozegrano dwie konkurencje wytrzymałościowo-szybkościowe. Ponad 30 zawodników i zawodniczek stanęło na linii startu biegu, którego dystans dla pań wynosił 3000 m, dla panów zaś 5000 m. Mroźny wiatr i oblodzone podłoże nie ułatwiały nikomu sprawnego pokonania wyznaczonego dystansu, co nie przeszkodziło najlepszym w osiągnięciu bardzo dobrych rezultatów i już na starcie uzyskania nieznacznej przewagi nad rywalami.

Chwila odpoczynku i krótka regeneracja organizmu przydały się przed ostatnią tego dnia konkurencją, jaką było pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Technika indywidualna, sprawne wykonywanie nawrotów oraz ogólne obycie z wodą pozwoliły jednym odrobić część strat poniesionych w biegu bądź umocnić się na prowadzeniu, zaś nieliczni, dla których konkurencja okazała się zbyt wymagająca, musieli próbować poprawić zajmowaną lokatę w kolejnym dniu zawodów, który rozpoczął się zbiórką na strzelnicy garnizonowej.

Po omówieniu warunków bezpieczeństwa oraz zapoznaniu z warunkami strzelania przez szefa Sekcji Wychowania i Sportu mjr. Andrzeja Szybistego każdy strzelający wykonał serię próbną, po której rozpoczęła się część główna złożona z dwóch strzelań. Dotychczasowe wyniki uzyskiwane przez żołnierzy na pasach ćwiczeń oraz strzelnicach podczas zajęć programowych uzmysłowiły pretendentom do zwycięstwa, że nikt na strzelnicy nie uzyska wystarczającej przewagi, gwarantującej sukces w końcowym rozrachunku, dlatego ostatnia konkurencja, jaką był rzut granatem na celność oraz na odległość, miała okazać się decydująca.

Siła fizyczna, technika rzutu oraz precyzja to zasadnicze czynniki, które decydowały
o powodzeniu i zdobyciu większej liczby punktów od pozostałych zawodników.

Dwa dni intensywnej i zaciętej rywalizacji uświadomiły wielu, że tylko systematyczny  
i zróżnicowany trening oraz opanowanie w kluczowych momentach mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Po podliczeniu punktów powołana komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.

W klasyfikacji indywidualnej czołowe miejsca zajęli:
1. miejsce – szer. Łukasz Majchrzak –  2 kompania zmechanizowana
2. miejsce – st. szer. Jarosław Durka – 1 kompania zmechanizowana
3. miejsce – st. szer. Andrzej Lawranz – 3 kompania zmechanizowana

W klasyfikacji zespołowej:
1. miejsce – kompania dowodzenia (1 bz)
2. miejsce – 4 kompania zmechanizowana (1 bz)
3. miejsce – 2 kompania zmechanizowana (1 bz)

Źródło: por. Sebastian Stawiński/ 2 BZ

PZ

autor zdjęć: por. Sebastian Stawiński, kpr. Ewelina Malinowska

dodaj komentarz

komentarze

~scoobydoopoznan
1365751560
Idzie za tym jakaś rolka 10 -tego - czy tylko uścisk dłoni ?
5C-16-3D-92

MON o przyszłości Kryla
 
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Z Jastrzębi w Żmije
Less Foreign in a Foreign Country
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
„Ferie z WOT” po raz siódmy
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Awanse dla medalistów
Czworonożny żandarm w Paryżu
Kluczowy partner
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
Zmiany w prawie 2025
„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
Olympus in Paris
Co może Europa?
Granice są po to, by je pokonywać
Rosomaki i Piranie
PGZ – kluczowy partner
Polska wizja europejskiego bezpieczeństwa
Ostatnia prosta
Śmierć szwoleżera
Wielka gra interesów
Zmiana warty w PKW Liban
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
Polacy łamią tajemnice Enigmy
Rozgryźć Czarną Panterę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyścig na pływalni i lodzie o miejsca na podium mistrzostw kraju
Minister o dymisji szefa Inspektoratu Wsparcia
Zrobić formę przed Kanadą
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Ciężki BWP dla polskiego wojska
Biegający żandarm
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
Turecki most dla Krosnowic
Wojsko wraca do Gorzowa
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Przetrwać z Feniksem
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Okręty rakietowe po nowemu
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Siedząc na krawędzi
Nie walczymy z powietrzem
Wiązką w przeciwnika
Najtrudniej utrzymać się na szczycie
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
Atak na cyberpoligonie
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Węgrzy w polskich mundurach
Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Czy europejskie państwa wspólnie zbudują niszczyciel?
Silna aktywna rezerwa celem na przyszłość
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO