moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Życzenia z okazji Święta

Minister Tomasz Siemoniak i szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Cieniuch przekazują za naszym pośrednictwem życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego.


To nie tylko Święto Wojska Polskiego. 15 sierpnia to dzień należący do wszystkich Polaków, data skłaniająca do refleksji nad historią, tradycjami i wartościami, które określają nas jako naród.

Wojsko zawsze miało znaczący udział w ich kształtowaniu. Jesteśmy dumni z dokonań naszych żołnierzy. Pamiętamy o odwadze i poświęceniu uczestników Bitwy Warszawskiej 1920 roku i wielu pokoleń, które przedtem i potem walczyły o Polskę, a także budowały jej państwowy byt. To one wyznaczyły standardy, które staramy się dziś osiągać. Możemy powiedzieć, że czynimy to z powodzeniem, bo mimo zmiany uwarunkowań strategicznych wojsko pozostaje filarem bezpieczeństwa państwa i jednocześnie instytucją, która cieszy się niesłabnącym społecznym zaufaniem. Wielka w tym zasługa reform, które dokonały się w armii.

Z okazji Święta Wojska Polskiego chciałbym podziękować wszystkim mającym udział w tworzeniu nowoczesnych sił zbrojnych, poczynając od prezydenta, rządu i parlamentu, którzy w dzieło transformacji włożyli ogromną pracę. Serdecznie dziękuję tym, którzy koncepcje zmian bezpośrednio wcielają w życie: żołnierzom służby stałej i Narodowych Sił Rezerwowych oraz pracownikom wojska. Życzę Państwu satysfakcji z pracy i służby, jak również tego, by jej warunki coraz bardziej odpowiadały oczekiwaniom – do tego zmierzają nowelizacje przepisów pragmatycznych, które w najbliższym czasie zamierza wprowadzić resort obrony narodowej.

Szczególnie ciepło pozdrawiam żołnierzy pełniących trudną i odpowiedzialną misję poza granicami kraju. Dajecie dobre świadectwo Polsce jako państwu demokratycznemu, które nie uchyla się przed powinnością obrony praw człowieka. Życzę wytrwałości w sojuszniczych działaniach i szczęśliwego powrotu do domu.

Z okazji Święta Wojska Polskiego pragnę także zwrócić się do kombatantów i weteranów, żołnierzy rezerwy i w stanie spoczynku, do reprezentantów instytucji i stowarzyszeń współpracujących z wojskiem. Dziękuję za to, że wspomagacie armię swoim doświadczeniem.

Bardzo serdeczne pozdrawiam również rodziny żołnierzy i pracowników wojska. Bez Państwa cierpliwości i oddania, a często i rezygnacji z własnych ambicji, trudno byłoby zbudować taką armię, jaką mamy teraz. Doceniam to i dziękuję za zrozumienie spraw obronności.

Wszystkim Państwu – dzisiejszym i byłym żołnierzom Sił Zbrojnych RP, pracownikom i sympatykom wojska – życzę satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć i wszystkiego dobrego na przyszłość.
Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla tradycji i dorobku polskiego oręża.

Przypomina nam o takich wartościach, jak honor, odwaga i poświęcenie, wskazuje na znaczenie pokoju i odpowiedzialności za losy obywateli i państwa. Chlubną tradycję obrońców suwerennej i niepodległej Polski sprzed 92 lat kontynuują dziś żołnierze zawodowi i Narodowych Sił Rezerwowych, podchorążowie szkół oficerskich wraz z kadetami szkół podoficerskich, pracownicy wojska oraz weterani; cała nasza wojskowa rodzina. Choć nie musimy toczyć bitew, jak ta z 1920 roku, to nasza rola w zapewnieniu spokojnego i bezpiecznego bytu rodaków nie straciła na wartości i znaczeniu.

Z okazji Święta Wojska Polskiego kieruję wyrazy uznania i szacunku do Polaków i Polek, którzy swój zawodowy los związali z Wojskiem Polskim. Dziękuję za codzienne zaangażowanie, determinację, a nierzadko i poświęcenie.

Pragnę pozdrowić żołnierzy pełniących służbę w sojuszniczych dowództwach i sztabach oraz tych, którzy codziennie niosą wsparcie społecznościom Afganistanu i Bałkanów. Doceniając Wasze wysiłki, życzę wytrwałości i skuteczności w niesieniu pomocy oraz szczęśliwego powrotu do domów.

Święto Wojska Polskiego stanowi okazję, aby w szczególny sposób wspominać tych, którzy służąc Ojczyźnie, oddali swoje życie daleko od naszych granic. Łączę się w myślach z rodzinami poległych żołnierzy. Strata Waszych najbliższych dotknęła nas wszystkich. Cześć Ich pamięci!

Z wyrazami głębokiego szacunku zwracam się do kombatantów, żołnierzy rezerwy, emerytów wojskowych i wszystkich tych, którzy po zdjęciu munduru nadal służą swoim doświadczeniem. Wasza troska o dobro i rozwój polskiej armii jest dla nas inspiracją. Niech zdrowie i satysfakcja z dokonań towarzyszą Wam każdego dnia.

15 sierpnia jest świętem całej społeczności wojskowej. Każdy jej element stanowi trudną do przecenienia wartość, choć za jeden z istotniejszych uznaję harmonię służby z troską o rodzinę. To prawdziwa, tym razem życiowa misja, a zrozumienie jej znaczenia stanowi fundament sposobu myślenia o tym, co każdy z nas powinien robić, aby dobrze służyć sprawom kraju. Oprócz zawodowej i służbowej satysfakcji życzę Wam zatem zdrowia, a także wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym.

MC

dodaj komentarz

komentarze

~badygard2
1345117140
Witam czemu w wywiadze z Panem Prezydentem z okazji Święta Wojska zabrakło pytań o PW pracownicy cywilni wojska ile oni zarabiają ,dlaczego MON likwiduje OWC nie mylić z firmą ochroniarską to jest wewnetrzna służba ochrony w Polskim wojsku a zastępuje się SUFO to są firmy ochroniarskie . A może zadacie te pytania np Posłom, Panu Prezydentowi jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych , szefowi MON , Sejm Kom .Obrny Narodowej? Czekam na pomoc iodp
42-B7-31-2A

Sprawa katyńska à la española
 
25 lat w NATO – serwis specjalny
Front przy biurku
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Strażacy ruszają do akcji
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Pod skrzydłami Kormoranów
Rekordziści z WAT
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Wojna na detale
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Kadisz za bohaterów
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wytropić zagrożenie
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Zachować właściwą kolejność działań
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Wojna w świętym mieście, epilog
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gunner, nie runner
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
NATO on Northern Track
Szpej na miarę potrzeb
Ukraińscy żołnierze w ferworze nauki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sandhurst: końcowe odliczanie
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Kolejne FlyEye dla wojska
Przygotowania czas zacząć
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Święto stołecznego garnizonu
Charge of Dragon
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
SOR w Legionowie
Wypadek na szkoleniu wojsk specjalnych
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
NATO na północnym szlaku
Zmiany w dodatkach stażowych
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Ramię w ramię z aliantami
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Italii, za wolność waszą i naszą
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Na straży wschodniej flanki NATO
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojna w świętym mieście, część druga
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO