moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pierwsza Gala Sportu Dowództwa Generalnego

I wszystko jasne! W Klubie Kościuszkowca w Warszawie-Wesołej podsumowano współzawodnictwo sportowe w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w 2023 roku. Przyznano wyróżnienia drużynowe i indywidualne w trzech grupach: związków taktycznych, centrów szkolenia i komórek organizacyjnych DGRSZ. W grupie związków taktycznych triumfowała 12 Dywizja Zmechanizowana.

Gospodarzem pierwszej w historii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Gali Sportu był wojskowy ośrodek kultury 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. W Klubie Kościuszkowca żołnierzom-sportowcom w mundurach za godne reprezentowanie swoich jednostek wojskowych podziękował gen. broni Marek Sokołowski, czasowo pełniący obowiązki dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. – Przede wszystkim chciałem wam podziękować za to, że umożliwiacie żołnierzom uczestniczenie w wydarzeniach sportowych, które podnoszą ich sprawność fizyczną – powiedział, zwracając się do dowódców różnych szczebli. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku olimpijskim żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego oraz ci służący w innych jednostkach wojskowych staną na podiach najważniejszych imprez sportowych. – To bardzo ważne i warto pamiętać, że nasi żołnierze będą zdobywali medale zarówno dla Polski, jak i Wojska Polskiego – podkreślił gen. Sokołowski.

 

REKLAMA

W 2023 roku po raz pierwszy w historii DGRSZ odbyła się Spartakiada Dowództwa Generalnego. Żołnierze rywalizowali w Łasku w trzech dyscyplinach: pływaniu, biegach przełajowych oraz futsalu. Poza rywalizacją na I Spartakiadzie wyłoniono mistrzów DGRSZ w strzelaniu z broni etatowej i tenisie ziemnym. Po podliczeniu wyników zawodów w pięciu dyscyplinach sportu miejsca na podium w rankingu drużynowym, od najwyższego do najniższego, zajęli: związki taktyczne – 12 Dywizja Zmechanizowana, 11 Dywizja Kawalerii Pancernej, 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego; centra szkolenia – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej Ustka; komórki organizacyjne DGRSZ – Inspektorat Szkolenia, Sztab Dowództwa Generalnego RSZ, Inspektorat Rodzajów Wojsk.

Najlepsi we współzawodnictwie w grupie związków taktycznych.

Za wyniki osiągnięte w mistrzowskich zawodach na scenie Klubu Kościuszkowca wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych dyscyplinach w grupie związków taktycznych i centrów szkolenia. W pływaniu najlepsi byli: por. mar. Bartosz Ogórek i st. szer. Daniel Jasiewicz. Na trasie biegu przełajowego wyróżnili się: st. szer. Krzysztof Tschirch i sierż. Dawid Dworak. Z kolei najlepszymi zawodnikami mistrzostw w futsalu wybrano: st. szer. Mateusza Myślińskiego i st. szer. Marcina Mrówczyńskiego. Na strzelnicy najlepsze wyniki uzyskali: mjr Zbigniew Turkowski i st. chor. sztab. Adam Kaczmarek. W tenisie ziemnym zaś wyróżnili się: por. mar. Monika Bilak i chor. mar. Michał Kaszuba.

Podczas Gali Sportu wyróżniono również najbardziej sprawnych żołnierzy z jednostek wojskowych DGRSZ. Wybrano ich na podstawie wyników rocznego sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierzy zawodowych w 2023 roku. Maksymalną liczbę 100 punktów uzyskali: por. Iwona Januszyk, st. szer. Krzysztof Tschirch, st. mar. spec. Katarzyna Truszczyńska-Gzyl, mjr Adam Styn, st. kpr. Anna Gołąb, st. szer. Mateusz Bratek, mł. chor. Ewa Szymańska-Chajek i mjr Kamil Dwornicki oraz dwóch żołnierzy JW Agat.

Mjr Piotr Szpigiel na trasie XX Maratonu Komandosa.

W kategorii sportowa inspiracja roku wyróżniono mjr. Piotra Szpigla, szefa Sekcji WF i Sportu 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie oraz st. chor. sztab. Piotra Zamiarę, podoficera specjalistę z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Major odebrał wyróżnienie osobiście, w imieniu chorążego zaś – jego przełożony mjr Andrzej Grzywacz. Oficera z Braniewa doceniono m.in. za siedmiokrotne zwycięstwo w ekstremalnym Maratonie Komandosa oraz za to, że potrafi motywować i inspirować żołnierzy do osiągania jak najlepszych wyników dla reprezentacji 16 Dywizji Zmechanizowanej we współzawodnictwie w sporcie powszechnym. Chorążego zaś uhonorowano za osiągnięcia trenerskie w biegach na orientację oraz inspirowanie podwładnych do podnoszenia poziomu sprawności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia. – Nie spodziewałem się, że w wieku 39 lat i po tylu latach rywalizacji o trofea na wojskowych zawodach stanę się dla kogoś inspiracją w tym sporcie. Ale to bardzo miłe. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia – zapewnił mjr Szpigiel.

SZUS

autor zdjęć: 1 BLog, 17 BZ, Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
 
Mocny sygnał od NATO
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Szef MON-u w Brukseli
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Invictus w zimowym stylu
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Cud w Trewirze
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zamiana po włosku
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Śnieg może być groźną bronią
Rusza kwalifikacja wojskowa
Skromny początek wielkiej wojny
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Abramsy pod dobrą opieką
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Którą drogą do armii?
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Offset dla „Wisły”
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Eurofightery znowu w Polsce
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Liban uznany za strefę działań wojennych
Wojenny bohater na szubienicy
Rakietowy szach
Zimowy sprawdzian podchorążych
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Lista trupich główek
Nowy szef CWCR
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Polska przystań brytyjskich jeńców
Wojna o porządek świata
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Zachód przeciwko „korsarzom”
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
„Avenger” na Monte Cassino
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Tajna misja polskiej agentki
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Dobrowolsi – czas start!
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Air Show ’25 – do zobaczenia
Roszady personalne w PGZ-ecie
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Nowoczesna łączność dla armii
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Lekcje z frontu
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Pierwszy skok
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Zielone światło dla Barbary
Podwójny Półmaraton Komandosa
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Szczury Pustyni dotarły do Polski
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Bruksela przed szczytem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO