moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mariusz Błaszczak z nagrodą od Grupy Polska Press

Grupa Polska Press przyznała nagrody dla osób, których działania mają fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. Statuetką „Giganci Polska Press” wyróżniono osoby mające wpływ na bezpieczeństwo żywnościowe, finansowe, technologiczne, gospodarcze, ekosystemu, energetyczne i militarne. W tej ostatniej kategorii nagrodę odebrał wicepremier i szef MON-u Mariusz Błaszczak.

„Giganci Polska Press 2022” to inicjatywa mająca na celu uhonorowanie inwestycji i przedsięwzięć o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Grupa Polska Press. Właścicielem wydawnictwa od niespełna dwóch lat jest państwowa spółka Orlen, kierowana przez prezesa Daniela Obajtka.

Uroczysta gala odbyła się w minioną niedzielę w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz państwowych, Sejmu i Senatu, strategicznych spółek państwowych, przedstawiciele ambasady Ukrainy i dziennikarze.

W organizowanym po raz pierwszy plebiscycie nagrody przyznano w siedmiu kategoriach: bezpieczeństwo żywnościowe, bezpieczeństwo finansowe, bezpieczeństwo militarne, bezpieczeństwo technologiczne, bezpieczeństwo gospodarcze, bezpieczeństwo ekosystemu, bezpieczeństwo energetyczne. Wybierając laureatów, kapituła koncentrowała się na wydarzeniach mijającego roku, przede wszystkim wojnie w Ukrainie, która pod wieloma względami miała wpływ na bezpieczeństwo naszego regionu.

– W tym trudnym czasie wiemy, że narodowość kapitału ma znaczenie. Wiemy, jak ważny jest patriotyzm gospodarczy, dbałość o interesy własnej ojczyzny oraz niesienie pomocy. Dlatego postanowiliśmy nagrodzić osoby, które w swojej publicznej działalności kierują się właśnie tymi wartościami – podkreśliła podczas gali Dorota Kania, redaktor naczelna Grupy Polska Press.

Decyzją kapituły nagrodę „Giganci Polska Press” w kategorii bezpieczeństwo militarne otrzymał wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak. W tej kategorii, poza Ministerstwem Obrony Narodowej, nominowane były jeszcze Zakłady Mesko S.A. i Huta Stalowa Wola.

– Żyliśmy w przeświadczeniu, że wojna jest jedynie tragicznym wspomnieniem. Teraz, po rosyjskiej napaści na Ukrainę, wielu Polaków przekonało się, jak ważne jest bezpieczeństwo militarne. Wojna w Ukrainie z całą swoją mocą uświadomiła nam, jak ważna jest modernizacja polskiej armii, dlatego większość Polaków w sondażach popiera działania resortu obrony dotyczące zakupów zbrojeniowych. I właśnie dlatego kapituła nagrody „Giganci Polska Press” zdecydowała o przyznaniu nominacji w kategorii bezpieczeństwo militarne – tłumaczyła Dorota Kania.

Grupa Polska Press doceniła MON za troskę o bezpieczeństwo Polski, dbanie o nienaruszalność granic państwowych i modernizację uzbrojenia. – Ta nagroda stanowi dla mnie potwierdzenie, że obrałem słuszny kierunek, kiedy obejmowałem urząd ministra obrony narodowej, a później przewodniczącego komitetu ds. bezpieczeństwa i spraw obronnych. Ten kierunek to bezpieczeństwo Polski i Polaków. To niezwykle ważne dziś, kiedy nasi sąsiedzi, nasi bracia na Ukrainie doświadczają rosyjskiej inwazji, ale to zawsze stanowiło priorytet dla Prawa i Sprawiedliwości – powiedział wicepremier Błaszczak.

W kategorii bezpieczeństwo żywnościowe nagrodę wydawnictwa Polska Press otrzymał minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, za bezpieczeństwo finansowe nagrodzony został prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. W kategorii bezpieczeństwo technologiczne nagrodzono prezesa PKP Krzysztofa Mamińskiego, a w kategorii bezpieczeństwo gospodarcze Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Nagrodę za bezpieczeństwo ekosystemu otrzymał sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka, a w kategorii bezpieczeństwo energetyczne wyróżniono firmę Orlen Synthos Green Energy.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Mobilne dowodzenie
Po przeprawie ruszyli do walki
Orzeł dla bohaterów
Pytania o europejską tarczę
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ameryka daje wsparcie
Wojskowe Oscary przyznane!
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Ta ziemia do Polski należy…”
Pierwsi na oceanie
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Wojna w świętym mieście, epilog
Polki pobiegły po srebro!
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Rajd ku czci saperów
W obronie wschodniej flanki NATO
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Bohater odtrącony
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Flota Bayraktarów w komplecie
I zdobyliśmy!
„Pierwsza Drużyna” na start
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Pływacy i maratończycy na medal
NATO on Northern Track
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Armia Andersa w operacji „Honker”
Zmiany w dodatkach stażowych
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Śladami ojca
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Abramsy w pętli
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wioślarze i triatlonistka na podium
Krwawa noc pośród puszczy
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Polska wiktoria na Monte Cassino
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Więcej hełmów dla żołnierzy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Serwis K9 w Polsce
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Na straży nieba
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Gry wojenne w szkoleniu
Układ nerwowy Mieczników
Premier odwiedził WZZ Podlasie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO