moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Świąteczne spotkanie żołnierzy

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, spotkał się w czwartek z żołnierzami, aby złożyć im świąteczne życzenia. Za pośrednictwem wideopołączenia w uroczystości wzięli udział także wojskowi oddelegowani do służby na terenach przygranicznych. – Zdaję sobie sprawę, że nie spędzicie świąt z rodziną, ale mimo wszystko życzę wam spokoju i radości – zwrócił się do nich szef MON-u.

Świąteczne spotkanie ministra Mariusza Błaszczaka z żołnierzami odbyło się dziś w Sokółce. – Chcę wam podziękować za służbę na polsko-białoruskiej granicy. To miejsce, w którym nabiera ona szczególnego wyrazu – powiedział podczas uroczystości. Minister przypomniał, że miesiąc temu w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Wówczas białoruskie służby, posługując się migrantami, usiłowały sforsować granicę Polski, będącą również granicą Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego. – Wówczas polscy żołnierze i funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo naszej ojczyzny – podkreślił.

 

Szef MON-u zaznaczył także, że w działania mające na celu uszczelnienie polsko-białoruskiej granicy zaangażowani się żołnierze zarówno z wojsk operacyjnych, jak i obrony terytorialnej, i to właśnie dzięki ich postawie sytuacja na terenach przygranicznych jest dziś spokojniejsza. – To świetnie wykonana praca dla Polski. To esencja służby, jakiej się podjęliście, wstępując do wojska – zwrócił się do żołnierzy. Jednak, jak powiedział, te zadania będą musieli kontynuować także w czasie świąt. – Mimo wszystko życzę wam spokoju i radości – powiedział.


Film: MON

Minister podziękował też wszystkim, którzy wspierają działania żołnierzy na terenach przygranicznych, m.in. dzieciom, które wysyłają wojskowym własnoręcznie przygotowane laurki i kartki świąteczne. – Te dowody wsparcia pozwalają na to, aby ta trudna służba mogła przebiegać w duchu odpowiedzialności i satysfakcji z dobrze wykonanego obowiązku obrony ojczyzny – zaznaczył.

Podczas uroczystości głos zabrał także gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej, który podkreślił, że święta Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją spędza się w gronie rodzinnym, a takie właśnie tworzą wszyscy wojskowi. – Dziś, dzieląc się opłatkiem, dajemy dowód naszej jedności. Życzę wam zdrowych, spokojnych, a przede wszystkim bezpiecznych świąt – zwrócił się do żołnierzy. Podziękował także bliskim wojskowych oddelegowanych do realizacji zadań na polsko-białoruskiej granicy. – Dziękujemy za wsparcie i pomoc. Życzę wam miłości i wytrwałości w oczekiwaniu na nasze powroty – powiedział.

Za pośrednictwem wideopołączenia życzenia mogli złożyć także ci żołnierze, którzy obecnie pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy. – Wysyłamy wam płynące prosto z serca życzenia z granicy państwa. Dziękujemy, że jesteście z nami, że stoicie murem za polskim mundurem – mówił jeden z żołnierzy z 14 Pułku Artylerii. – Przyświeca nam wspólny cel – obrona naszej granicy. Dziękuję wszystkim za dobre słowa, a najmłodszym za piękne laurki. Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wam zdrowia, pogody ducha i nieustającej nadziei na lepsze jutro – dodał wojskowy z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Podczas uroczystości wyemitowano także film przygotowany przez żołnierzy służących w polskich kontyngentach wojskowych. – Niech ten czas, którego w natłoku obowiązków tak często brakuje, będzie doskonałym momentem na budowanie i umacnianie relacji z najbliższymi – powiedzieli żołnierze, którzy obecnie służą w Kosowie. – Spełnienia marzeń w nowym roku i aby czas rozłąki minął nam jak najszybciej – życzyli z kolei wojskowi przebywający w Bośni i Hercegowinie.

W świątecznym spotkaniu wzięli udział także harcerze, którzy przekazali ministrowi Błaszczakowi Betlejemskie Światełko Pokoju. Wydarzenie uświetnił chór akademicki z Wojskowej Akademii Technicznej, który przy akompaniamencie wojskowej orkiestry zaśpiewał najbardziej popularne polskie kolędy.

MM

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Szarża „Dragona”
 
Na straży wschodniej flanki NATO
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Wojna w Ukrainie oczami medyków
V Korpus z nowym dowódcą
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Rakiety dla Jastrzębi
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Wojna w świętym mieście, epilog
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Front przy biurku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kadisz za bohaterów
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kolejne FlyEle dla wojska
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Sprawa katyńska à la española
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
25 lat w NATO – serwis specjalny
Zbrodnia made in ZSRS
Prawda o zbrodni katyńskiej
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Mundury w linii... produkcyjnej
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
SOR w Legionowie
Strażacy ruszają do akcji
Sandhurst: końcowe odliczanie
Barwy walki
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Święto stołecznego garnizonu
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
NATO on Northern Track
NATO na północnym szlaku
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Optyka dla żołnierzy
Zachować właściwą kolejność działań
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Zmiany w dodatkach stażowych
Głos z katyńskich mogił
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Ocalały z transportu do Katynia
Szpej na miarę potrzeb
Wojna w świętym mieście, część druga
Ramię w ramię z aliantami
Przygotowania czas zacząć
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Charge of Dragon
Odstraszanie i obrona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO