moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do żołnierzy zawodowych

Chcesz zostać żołnierzem zawodowym? Zgłoś się na kwalifikacje do jednej z jednostek wojskowych w całej Polsce. W najbliższych dniach ochotników zaprasza m.in. Pułk Inżynieryjny w Szczecinie czy powstający 18 Pułk Logistyczny w Łomży. To okazja dla osób, które mają np. za sobą służbę przygotowawczą lub są rezerwistami.

Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić w szeregi 18 Dywizji Zmechanizowanej mogą zgłosić się już jutro, 24 września. Wolne etaty – w stopniu od szeregowego do kapitana włącznie – oferuje formowany właśnie 18 Pułk Logistyczny w Łomży. Poszukiwani są oficerowie w specjalnościach: łączności oraz ogólnowojskowej, a także podoficerowie sztabowi (łączność i logistyka). Dla kandydatów na szeregowych zawodowych oferowane są z kolei stanowiska ratowników, mechaników i elektromechaników, kucharzy, operatorów zespołów prądotwórczych czy urządzeń przeładunkowych (żurawie, wózki widłowe), a także kierowców z kategorią prawa jazy C, C+E, D, Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 261 351 410 lub 261 351 415.

Kwalifikacje odbędą się też w 25 Batalionie Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim. Jednostka poszukuje kandydatów do służby w korpusie podoficerów w specjalnościach łączności i informatyki, inżynierii wojskowej i przeciwlotniczej. Oferowane są też etaty dla szeregowych zawodowych. Osoby przyjęte do kawalerii powietrznej czeka obowiązkowe szkolenie spadochronowe. Więcej informacji pod nr tel. 261 167 812.

We wtorek można też zgłosić się do 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Jednostka oferuje stanowiska dla szeregowych zawodowych. Służbę można podjąć na etacie kierowcy/kucharza, kierowcy kategorii C, kierowcy/ratownika. Kolejne kwalifikacje w tej jednostce odbędą się 8 października i 12 listopada, tel.: 261-134-551

W środę, 25 września kwalifikacje będą prowadzili przedstawiciele 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie. Jednostka oferuje stanowiska dla szeregowych zawodowych, a poszukiwane specjalności to: elektryk, kierowca z kategorią prawa jazdy C lub C+E. Więcej informacji pod nr tel.: 261 454 788, 261 454 788.

W tym samym dniu nabór na stanowiska żołnierzy zawodowych będzie prowadzony w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Tu także poszukiwani są kandydaci do służby w korpusie szeregowych zawodowych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej punktowane będą kierunek kształcenia, a także wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia cywilne przydatne w wojsku np. kurs na prawo jazdy, kurs z zakresu budowy i administrowania sieciami teleinformatycznymi czy dotyczący eksploatacji sprzętu łączności.

26 września kwalifikacje odbędą się w 31 Batalionie Radiotechnicznym we Wrocławiu. Jednostka poszukuje ochotników na stanowiska o specjalnościach wojskowych: radiotechnicznej, eksploatacji systemów łączności i eksploatacji systemów informatycznych. Mile widziani są kandydaci na oficerów legitymujący się tytułem magistra z wykształceniem informatycznym, elektronicznym oraz elektromechanicznym. W przypadku kandydatów na podoficerów oraz szeregowych zawodowych preferowane jest wykształcenie techniczne: informatyk, elektryk, elektromechanik, mechanik, dodatkowo posiadający prawo jazdy kat. C, C+E, D. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel.: 261 669 966 lub 261 669 969.

26 września kwalifikacje zorganizuje też 16 Batalion Saperów w Nisku. Ochotnicy mogą zgłaszać się do służby w korpusie oficerów (podporucznik-porucznik) w specjalności „eksploatacja systemów łączności oraz na stanowiska szeregowych zawodowych. W tym ostatnim przypadku oferowane są etaty: kierowcy pojazdu na podwoziu czołgowym, kierowcy kat. C+E, oraz obsługi koparki – kierowcy kat. C.

9 października swoich sił podczas kwalifikacji mogą spróbować ochotnicy, którzy chcą służyć w 6 Batalionie Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie. Jednostka oferuje etaty dla szeregowych zawodowych. Nabór będzie prowadzony także 16 i 23 października. Więcej informacji pod nr tel. 261 524 711 lub 261 524 720.

Dzień później (10 października) kwalifikacje odbędą się w 16 Batalionie Remontu Lotnisk w Jarocinie. Jednostka poszukuje kandydatów na szeregowych zawodowych do obsługi: spycharko-ładowarki, sprzętu inżynieryjnego, spycharki gąsienicowej, a także mechaników pojazdów kołowych oraz kierowców z kategorią prawa jazdy C+E.

Wolne etaty ma także 6 Batalion Powietrznodesantowy w Gliwicach. Tu kwalifikacje odbędą się 16 i 23 października, a wolne etaty są w korpusach: oficerów, podoficerów i szeregowych. Poszukiwani są chętni na stanowiska kierownika kancelarii, dowódców plutonów i ich zastępców, saperów, ratowników, elektromechaników. Więcej informacji pod nr tel. 261-111-726.

O etat żołnierza zawodowego mogą ubiegać się osoby, które mają za sobą służbę wojskową. Chodzi tu np. o rezerwistów po służbie zasadniczej i przygotowawczej, w tym żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych, a także byłych żołnierzy zawodowych.

Osoby zgłaszające się na kwalifikacje muszą mieć ze sobą m.in. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia egzaminu sprawnościowego, książeczkę wojskową, dowód osobisty, świadectwo służby (dotyczy byłych żołnierzy zawodowych), zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podstawowego i służby przygotowawczej (w przypadku żołnierzy NSR). Warto zabrać ze sobą także inne dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje i umiejętności, np. prawo jazdy, certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia kursów.

PG

autor zdjęć: st. chor. sztab. Waldemar Młynarczyk

dodaj komentarz

komentarze


Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
 
Ramię w ramię z aliantami
Zbrodnia made in ZSRS
Wojna w świętym mieście, epilog
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Odstraszanie i obrona
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Święto stołecznego garnizonu
Ocalały z transportu do Katynia
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
NATO na północnym szlaku
Optyka dla żołnierzy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Kadisz za bohaterów
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Sprawa katyńska à la española
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
V Korpus z nowym dowódcą
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, część druga
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Prawda o zbrodni katyńskiej
Barwy walki
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Rakiety dla Jastrzębi
Mundury w linii... produkcyjnej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Front przy biurku
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Szpej na miarę potrzeb
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Kolejne FlyEle dla wojska
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Głos z katyńskich mogił
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Zachować właściwą kolejność działań
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Charge of Dragon
25 lat w NATO – serwis specjalny
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Strażacy ruszają do akcji
Na straży wschodniej flanki NATO
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Sandhurst: końcowe odliczanie
Zmiany w dodatkach stażowych
Przygotowania czas zacząć
Szarża „Dragona”
NATO on Northern Track

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO