moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Krwioobieg Terytorialsa na Placu Piłsudskiego

15 czerwca 2019 roku na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się KRWIoOBIEG TERYTORIALSA, piknik organizowany przez 5 i 6 Brygadę Obrony Terytorialnej. 

To już  II edycja KRWIoOBIEGU TERYTORIALSA

Czerwiec w Wojskach Obrony Terytorialnej upłynie pod znakiem niepozornej kropli - kropli krwi, która jest najcenniejszym darem - darem życia. Tegoroczna edycja projektu trwa od 7 do 23 czerwca i zaplanowana jest w 12 miastach. Wezmą w niej udział Terytorialsi ze wszystkich 13 Brygad OT. Podczas organizowanych minifestynów rodzinnych będzie można oddać krew, wykonać podstawowe badania zdrowotne oraz skorzystać z nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na krwiodawców będą czekały pamiątkowe monety.
Akcja ma charakter otwarty, dobrowolny i może wziąć w niej udział każdy, kto chce i może oddać krew.

Terminy akcji "KRWIOoBIEG TERYTORIALSA" w poszczególnych Brygadach:
#1PBOT - 15.06, Białystok
#2LBOT - 15.06, Lublin
#3PBOT - 15.06, Rzeszów
#4WMBOT- 14.06, Olsztyn
#5MBOT - 15.06, Warszawa
#6MBOT - 15.06, Warszawa
#7PBOT - 10.06, Gdańsk
#8KPBOT - 23.06, Radziejów
#9ŁBOT - 15.06, Łódź
#10ŚBOT - 16.06, Starachowice
#11MBOT - 8.06, Kraków
#12WBOT - 7.06, Poznań
#13ŚBOT - 15.06, Katowice

15 czerwca w Warszawa 

Na placu Piłsudskiego czekać będą punkty mundurowe gdzie zobaczymy sprzęt wojskowy oraz strażacki, a także będzie można skorzystać w ramach akcji z "Białego miasteczka", w którym wykonamy bezpłatne, podstawowe badania. Dodatkowo postawione będą: AMBULANS - mobilna akcja krwiodawstwa ze specjalnymi upominkami, MAMMOBUS - dla kobiet z roczników 1950 - 1969, SŁUCHOBUS - dla dzieci i dorosłych.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalnie na ta okazję wyjątkowy cykl zabaw i szkoleń m.in. "Spacer z Kropelką" gdzie ze swoimi pociechami będzie można się pobawić lub czegoś nauczyć. W tYM celu zostały przygotowane Mapki Spaceru, z którymi poruszając się po pikniku będzie można zdobyć pieczątki oraz Certyfikat Spaceru z podpisami dwóch Dowódców 5 i 6 Brygady Obrony Terytorialnej. Po raz drugi dla uczestników będziemy mieli do rozdania ponad 300 wyjątkowych coinów II edycji KRWIoOBIEGU TERYTORIALSA. Pierwszy raz przekazywać będziemy maskotkę KRWIoOBIEGU TERYTORIALSA a więc małą kropelkę, którą otrzyma każdy krwiodawca oraz dziecko, które ukończy Spacer z Kropelką.

red. PZ

autor zdjęć: Arch. WOT

dodaj komentarz

komentarze


„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
 
Wielka gra interesów
Statuetki Benemerenti przyznane po raz trzydziesty
Turecki most dla Krosnowic
Siedząc na krawędzi
Polacy łamią tajemnice Enigmy
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Czworonożny żandarm w Paryżu
Zmiany w prawie 2025
Atak na cyberpoligonie
Rozgryźć Czarną Panterę
Spotkanie Grupy E5 w Polsce
Granice są po to, by je pokonywać
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Olympus in Paris
Biegający żandarm
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
Przetrwać z Feniksem
Z życzeniami na 105. urodziny powstańca warszawskiego!
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Snowboardzistka z „armii mistrzów” najlepsza na stoku w Scuol
Synteza, czyli cios w splot słoneczny Rzeszy
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
PGZ – kluczowy partner
Nie walczymy z powietrzem
Okręty rakietowe po nowemu
Ciężki BWP dla polskiego wojska
Zmiana warty w PKW Liban
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
Wielofunkcyjna koparka dla saperów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO rozpoczyna nową operację na Bałtyku
Less Foreign in a Foreign Country
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
„Polska Zbrojna” dla Orkiestry
Z Jastrzębi w Żmije
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Roboty w Fabryce Broni „Łucznik”
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Kluczowy partner
Co może Europa?
Wojsko wraca do Gorzowa
Polska w gotowości
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
„Ferie z WOT” po raz siódmy
Rosomaki i Piranie
Zrobić formę przed Kanadą
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Najtrudniej utrzymać się na szczycie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO