moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do zawodowców

W najbliższych dniach w wielu jednostkach wojskowych w całym kraju będą się odbywać kwalifikacje do służby wojskowej. Najwięcej ofert jest dla kandydatów na stanowiska szeregowych zawodowych. Można zgłosić się do m.in.  22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku,  6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach i  5 Pułku Artylerii w Sulechowie.

2 października kwalifikacje do służby w korpusie szeregowych zawodowych będą prowadzili przedstawiciele Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Podobnie jak w przypadku innych jednostek, także tu o etat szeregowego zawodowego mogą ubiegać się osoby, które mają za sobą służbę wojskową. Chodzi np. o rezerwistów po służbie zasadniczej czy przygotowawczej (żołnierze NSR-u nie muszą odbyć wojskowych ćwiczeń rotacyjnych), a także byłych żołnierzy zawodowych. W Koszalinie poszukiwani są przede wszystkim kierowcy kategorii C i C+E. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 261-457- 969.

Dzień później, 3 października, na kwalifikacje można zgłosić się do 25 Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim. Jednostka oferuje etaty w korpusie szeregowych zawodowych. Można aplikować na stanowiska kierowców kategorii C, C+E, kierowców ratowników medycznych, saperów. Wolne są także stanowiska w kawalerii powietrznej (warto pamiętać, że warunkiem służby w tej jednostce jest przejście szkolenia spadochronowego). W batalionie poszukiwani są też podoficerowie – żołnierze rezerwy posiadający stopień plutonowego. Mogą oni ubiegać się o stanowiska w korpusach łączności i informatyki, wojsk lądowych, logistyki, przeciwlotniczym i inżynierii wojskowej. Ci, którzy są zainteresowani służbą w tej jednostce, muszą przed przyjazdem potwierdzić telefonicznie informację o wolnych stanowiskach oraz zgłosić chęć przystąpienia do kwalifikacji (nr tel. 261-167-832 lub 261-167- 812).

Tego samego dnia rekrutację będą prowadzili przedstawiciele 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Jednostka oferuje stanowiska dla oficerów, podoficerów i szeregowych w korpusach osobowych: wojsk lądowych (grupa rakietowa i artylerii), łączności i informatyki, inżynierii wojskowej (saperzy), logistyki, medycznym, sprawiedliwości i obsługi prawnej. Poszukiwani są też kierowcy z prawem jazdy kategorii B, C i C+E.

Chętnych do służby poszukuje też 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy. Kwalifikacje odbędą się tu 4 października. Jednostka oferuje stanowiska dla podoficerów w stopniach: sierżant, starszy sierżant i młodszy chorąży. Z kolei nabór wśród kandydatów na szeregowych zawodowych będzie dotyczył stanowisk kierowców (kategoria C i C+E).

9 października można spróbować szczęścia w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Tu także są poszukiwani kierowcy z prawem jazdy kategorii C+E, a także D. Warunkiem przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej jest udział w egzaminie ze sprawności fizycznej oraz wiedzy teoretycznej (regulamin ogólny, regulamin musztry, wiedza ogólna o wojsku).

Dzień później nabór będą prowadziły dwa krakowskie bataliony. 6 Batalion Dowodzenia poszukuje podoficerów na stanowiska w korpusach osobowych wojsk lądowych, logistyki, łączności i informatyki, inżynierii wojskowej, przeciwlotniczym, medycznym. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 261-134-838.
Natomiast 6 Batalion Logistyczny zaprasza kandydatów na szeregowych zawodowych.

Chętnych do służby poszukuje też 6 Batalion Powietrznodesantowy w Gliwicach. Tu nabór odbędzie się 3 i 10 października. Jednostka ma wolne stanowiska dla szeregowych zawodowych w korpusie osobowym: wojsk lądowych oraz logistyki (szczegóły pod numerem telefonu 261-111-726).

Chcesz trafić w szeregi logistyków? 1 i 15 października kwalifikacje do służby zawodowej będą prowadzili przedstawiciele 10 Brygady Logistycznej w Opolu (tel. 261- 625-093).

W wielu jednostkach nabór prowadzony jest cały czas. W każdy wtorek kwalifikacje prowadzi 12 Dywizjon Trałowców w Świnoujściu. Tu wolne stanowiska czekają na kandydatów, którzy chcieliby sprawdzić się jako: kucharz okrętowy, miner, sygnalista, elektryk. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 261-242-120, 261-242-521.

W czwartki z kolei można podjeść do kwalifikacji w 11 Batalionie Dowodzenia w Żaganiu. Jednostka oferuje stanowiska w korpusie oficerów (dla żołnierzy rezerwy o specjalnościach wojsk łączności), podoficerów (w specjalnościach wojsk łączności, logistyki i inżynierii wojskowej) oraz szeregowych zawodowych (dla żołnierzy rezerwy o specjalnościach: kierowca z prawem jazdy C, C+E).

Nabór do służby w korpusie szeregowych zawodowych prowadzi 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie. Kandydaci muszą wykazać się bardzo dobrym stanem zdrowia (potwierdzonym orzeczeniem o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz wojsk powietrznodesantowych), bardzo dobrą sprawnością fizyczną oraz odpornością na stres, zmęczenie i trudne warunki klimatyczne (ze względu na możliwość pełnienia służby poza granicami kraju). Preferowani będą ci, którzy znają język angielski, czynnie uprawiają sporty przydatne w wojsku (spadochroniarstwo, wspinaczka wysokogórska, narciarstwo, walka wręcz, nurkowanie), ukończyli kursy: ratownika medycznego, płetwonurka, spadochronowy (po więcej informacji warto zadzwonić pod nr tel. 261-134-602, 261-134-551).

Osoby, które zamierzają wziąć udział w kwalifikacjach muszą zabrać ze sobą dokumenty, takie jak zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego, książeczkę wojskową, dowód osobisty, świadectwo służby (dotyczy byłych żołnierzy zawodowych), zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podstawowego i służby przygotowawczej (w przypadku żołnierzy NSR-u). Warto zabrać ze sobą także dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje i umiejętności, w tym prawo jazdy, certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia kursów.

Paulina Glińska

autor zdjęć: st. chor. sztab. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze

~Rat Med
1538234280
@Bolo PZ popełniła błąd pisząc jakoby można ukończyć "kurs" ratownika medycznego. Tytuł i zawód ratownika medycznego zdobywa się po ukończeniu 3 letnich studiów medycznych. Droga redakcjo, proszę się doinformować i poprawić artykuł gdyż jest mylący.
42-92-1F-0F
~Bolo
1538153640
Do autora: Gdzie można ukończyć kurs ratownika medycznego?
A7-07-9B-51

Ocalały z transportu do Katynia
 
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wojna w świętym mieście, część druga
Wojna w świętym mieście, epilog
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Przygotowania czas zacząć
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Mundury w linii... produkcyjnej
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Szarża „Dragona”
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
SOR w Legionowie
Strażacy ruszają do akcji
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Barwy walki
Prawda o zbrodni katyńskiej
NATO na północnym szlaku
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Na straży wschodniej flanki NATO
Kolejne FlyEle dla wojska
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Charge of Dragon
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Optyka dla żołnierzy
NATO on Northern Track
Święto stołecznego garnizonu
Zmiany w dodatkach stażowych
Front przy biurku
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Ramię w ramię z aliantami
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Szpej na miarę potrzeb
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Zachować właściwą kolejność działań
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zbrodnia made in ZSRS
Głos z katyńskich mogił
Kadisz za bohaterów
Sprawa katyńska à la española
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Rakiety dla Jastrzębi
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Odstraszanie i obrona
Sandhurst: końcowe odliczanie
V Korpus z nowym dowódcą
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO