moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do zawodowców

Kierowcy, nurkowie, radiooperatorzy, dowódcy kompanii – jednostki wojskowe prowadzą nabór dla ochotników do służby. Poszukiwani są oficerowie i podoficerowie, ale najwięcej stanowisk oferowanych jest kandydatom do służby w korpusie szeregowych zawodowych.

1 Ośrodek Radioelektroniczny w Grójcu prowadzi nabór ochotników do służby w trzech korpusach. Wśród oficerów poszukiwani są chętni na stanowiska: szefa sekcji, dowódców kompanii oraz szefów zespołów. W korpusie podoficerskim wolne są stanowiska dowódcy plutonu, starszego podoficera sztabowego, technika starszego radiooperatora, starszych techników i dyżurnych operacyjnych. Do najmłodszego korpusu aplikować mogą osoby zainteresowane służbą w charakterze m.in.: kierowcy, elektromechanika lub nasłuchowca. Kwalifikacje dla zainteresowanych odbędą się 7 listopada. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 261-513-441.

18 Batalion Powietrznodesantowy w Bielsku-Białej oferuje służbę przede wszystkim w korpusie szeregowych. Jednostka poszukuje osób w specjalnościach m.in.: kierowców, operatorów, saperów, elektromechaników, celowniczych, strzelców wyborowych i ratowników. Najbliższy nabór będzie prowadzony 8 listopada od godz. ósmej, kolejny 22 listopada. W przyszłym miesiącu kwalifikacje odbędą się dwa razy: 6 i 20 grudnia. Szczegółowych informacji udzielają przedstawiciele jednostki pod nr. tel. 261-123-432.

8 listopada kwalifikacje będzie prowadził też 5 Lubuski Pułk Artylerii. Jednostka oferuje stanowiska oficerskie (konieczne wykształcenie magisterskie i udokumentowana znajomość angielskiego na poziomie 2 wg standardów NATO) oraz podoficerskie (wykształcenie minimum średnie). Chętni mogą też aplikować na ponad 80 stanowisk przewidzianych dla szeregowych zawodowych.

10 listopada nabór nawolne stanowiska dla żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych zawodowych będzie prowadził 7 Batalion Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Trzy dni później ochotników do służby w najmłodszym korpusie zaprasza 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku. Tu poszukiwani sąkierowcy-elektromechanicy oraz kierowcy-celowniczy. Bliższe informacje można uzyskać pod nr. tel. 261-398-755.

Chętnych do służby poszukuje także 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie. Najbliższe kwalifikacje będą prowadzone 14 listopada, kolejne 28 listopada, a potem 5 i 12 grudnia. W korpusie podoficerskim oferowane są stanowiska m.in.: kierowcy-kucharza, sapera oraz celowniczego instruktora. Ale jednostka prowadzi też nabór na wakujące stanowiska szeregowych zawodowych. Wobec kandydatów stawiane są jednak wysokie wymagania. Choć konieczne jest ukończone gimnazjum, to preferowani są ochotnicy z wykształceniem średnim. Konieczna jest duża sprawność fizyczna oraz odporność na stres i zmęczenie. Większe szanse na dostanie się w szeregi jednostki będą mieli ci kandydaci, którzy znają język angielski oraz czynnie uprawiają sporty przydatne w wojsku, takie jak: spadochroniarstwo, wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo, walkę wręcz lub nurkowanie. Dobrze, gdy kandydat może się pochwalić ukończonymi w tych zakresach szkoleniami czy kursami. Na stanowiska w służbach logistycznych jednostka preferuje kandydatów posiadających wykształcenie średnie techniczne. Informacje dotyczące kwalifikacji można zdobyć pod nr. tel. 261-134-602.

14 listopada kwalifikacje będzie prowadził też 6 Batalion Dowodzenia w Krakowie. Poszukiwani są podoficerowie na stanowiska: technika pododdziału, starszego nurka i dowódcy ośrodka analizy skażeń.

W każdy wtorek od godziny dziewiątej chętnych do służby zaprasza 1 Batalion Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Tu poszukiwani są głównie kandydaci do służby wkorpusie szeregowych. Specjalności, jakie wymagane są od kandydatów na szeregowych zawodowych to te związane z kawalerią powietrzną, obsługą moździerza oraz obsługą ręcznego granatnika przeciwpancernego. Szczegółowe informacje pod nr. tel.: 261-168-204; 261-168-214.

O stanowisko szeregowego zawodowego można też ubiegać się w 5 Pułku Inżynieryjnym zlokalizowanym w Szczecinie-Podjuchach. Tu ochotnicy mogą się zgłaszać w każdą środę od godziny ósmej. Kwalifikacje dotyczą naboru na stanowiska: elektromechanika (preferowane wykształcenie energetyczne), kierowcy (prawo jazdy kat. C+E), młodszego kierowcy/radiotelefonisty (prawo jazdy kat. C, znajomość języka angielskiego), elektryka budowlanego oraz obsługi w zakresie konserwacji urządzeń sanitarnych. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 261-454-788.

W każdą środę od 7.30 kwalifikacje prowadzi też11 Pułk Artylerii w Węgorzewie. Tu dokorpusu szeregowych poszukiwane są osoby posiadające specjalności wojskowe w grupie osobowej rakietowej i artylerii, logistyki oraz łączności i informatyki. Terminy kwalifikacji mogą ulec zmianie, dlatego kandydaci na dzień przed egzaminami proszeni są o telefoniczne potwierdzenie ich terminu (tel. 261-337-132).

W każdy czwartek listopada (9, 16, 23 i 30) od godziny ósmej nabór do służby prowadzą przedstawiciele 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu. W jednostce poszukiwani są chętni do objęcia stanowisk szeregowych zawodowych głównie kierowców kategorii C, C+E i T. Wolne są też etaty podoficerskie w specjalnościach m.in. logistyki, eksploatacji systemów łączności, saperskiej, materiałowej, ogólnologistycznej. Dane na temat wakujących stanowisk można uzyskać pod nr. tel. 261-688-364 (360).

O etat zawodowców mogą ubiegać się osoby, które mają za sobą służbę wojskową. Chodzi tu np. o rezerwistów po służbie zasadniczej oraz żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych, a także byłych żołnierzy zawodowych. Bez względu na to, gdzie kandydat zamierza stawać do kwalifikacji, musi zabrać ze sobą wymagane dokumenty. To książeczka wojskowa, dowód osobisty, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wysiłku fizycznego oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje, uprawnienia, świadectwa ukończenia szkół. Byli żołnierze zawodowi muszą zabrać ze sobą np. świadectwo służby, a żołnierze NSR zaświadczenie o ukończeniu służby przygotowawczej. Kandydatów ubiegających się o etat w jednostce czeka test sprawnościowy oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Paulina Glińska

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


Broń Hitlera w rękach AK
 
Ratownicy na medal
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
NATO on Northern Track
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Nowe zadania szefa SKW
Serwis K9 w Polsce
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Cień atomowej zagłady
Piedimonte – samobójcza misja
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Honor weteranom misji!
Po śladach polskich bohaterów
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
„Pierwsza Drużyna” na start
By Polska była bezpieczna
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Wojna w świętym mieście, epilog
„Ryś” z laserem
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Przysięga w Limanowej
„Grand Quadriga ‘24”
They Will Check The Training Results in Combat
Pokazali bojowego ducha
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
WAM wraca po latach
Polki pobiegły po srebro!
Mobilne dowodzenie
AGM-158B JASSM-ER dla lotnictwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ameryka daje wsparcie
Flota Bayraktarów w komplecie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ostatnia droga Pileckiego
Bezkonkurencyjni kierowcy z DGW
Dodatkowe siły do ochrony granicy
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Nie szpital, a instytut
Podróż po AWACS-ie
Centrum Szkolenia WOT świętuje
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Pociski artyleryjskie dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Wszystkie misje AWACS-a
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Żołnierz ranny na granicy z Białorusią

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO