moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowa strona specjalsów z Lublińca

„Cześć, jestem Jaco. Podpowiem ci, co zrobić, by zostać jednym lub jedną z nas”. Byli specjalsi oprowadzają po stronie internetowej Jednostki Wojskowej Komandosów chętnych do wstąpienia w jej szeregi. – Wkrótce udostępnimy aplikację na smartfony z programami treningowymi, dzięki którym będą mogli właściwie przygotować się do egzaminu ze sprawności fizycznej – zapowiada płk Wiesław Kukuła, dowódca jednostki.


Strona: cisiiskuteczni.pl ma odpowiadać na pytania, które zadają osoby zainteresowane służbą w jednostce. – Staraliśmy się skonstruować ją w taki sposób, by była czytelna oraz zasady przyjęcia do jednostki były klarownie wyjaśnione – tłumaczy płk Kukuła.

Komandosi skorzystali też z doświadczenia jednostek specjalnych USA. – Oni od lat walczą o jak najlepszych kandydatów do służby. Wiedzą, jak to robić, więc ich wiedza jest dla nas bezcenna – przekonuje oficer JWK, który współtworzył stronę.

Kilka miesięcy wcześniej na Facebooku powstał fanpage „cisi i skuteczni”. – Ważne były pierwsze wnioski związane z funkcjonowaniem tego profilu – przyznaje oficer JWK. – Zauważalnie wpłynęły na przebieg naboru kandydatów do służby. Trafiają do nas kandydaci znacznie lepiej przygotowani do selekcji i jest ich więcej.

Strona jest podzielona na trzy sekcje: „będę komandosem”, „jestem komandosem” oraz „byłem komandosem”. Po każdej z nich czytelników oprowadzają komandosi: Jaco i Bącu. – Strona ma pokazywać, kim jest współczesny komandos i jak wygląda jego służba – tłumaczy oficer JWK. – Zależy nam, by odbiorcy strony postrzegali naszą służbę w taki sposób jak my. W zakładkach można znaleźć informacje o tym, jakie są zasady rekrutacji do JWK, jakie operacje prowadzą specjalsi z Lublińca oraz wskazówki dla weteranów i byłych komandosów.

Pułkownik Kukuła przyznaje, że największy nacisk położył na kandydatów do służby. – Strona jest narzędziem komunikacji i ma trafiać również do kandydatów do JWK. Ci zaś stanowią dość specyficzną grupę ludzi – najlepsi z nich są świetnie wykształceni, bardzo sprawni fizycznie i biegle posługują się nowymi technologiami. Na stronie powinni znaleźć wszelkie informacje niezbędne do pojęcia decyzji o rozpoczęciu starań w celu przyjęcia do służby w JWK w formie, która nie będzie budzić ich wątpliwości, że miejsce, do którego zmierzają, jest tylko dla najlepszych – mówi dowódca jednostki.

Praca nad stroną trwała prawie rok. Jej projekt wykonała zewnętrzna firma. – Robimy wiele ważnych rzeczy, które są dla nas absolutnym priorytetem, więc nie mogliśmy się skupiać jedynie na powstawaniu strony – przyznaje oficer JWK. – Dlatego w JWK opracowywała ją grupa robocza złożona z wielu specjalistów. Do jej powstania przyczynili się również byli żołnierze jednostki, którzy pracują dla nas jako wolontariusze.

To nie koniec niespodzianek dla zainteresowanych służbą w jednostce komandosów. – Wkrótce udostępnimy kandydatom do służby oraz wszystkim zainteresowanym podnoszeniem sprawności fizycznej dodatkowe narzędzie. Będzie to aplikacja na smartfony zawierająca programy treningowe – zapowiada oficer JWK. – Będzie m.in. uczyła poprawnego wykonywania wybranych konkurencji oraz mierzyła uzyskiwane rezultaty. Konkurencje będą dobrane w taki sposób, aby wspierać przygotowania do egzaminu ze sprawności fizycznej kandydatów do służby w JWK.

EK

autor zdjęć: www.cisiiskuteczni.pl

dodaj komentarz

komentarze

~ekjfu
1414148640
Wszystko, pięknie i fajnie. Strona z polotem. Podzielona na trzy tematyczne zagadnienia. Dobrze by było by reprezentował stronę "będę komandosem" ktoś z zewnątrz kto dąży do tego by zasilić JWK swoim "potencjałem". Podanie w tej zakładce byłego żołnierza JWK patroszę nijak ma się do informacji które zakładka zawiera. Proponuje zmienić ta osobę na jednego z licznej rzeszy ubiegających się o status "komandosa" będzie to bardziej wiarygodne.
8D-C2-E4-7E
~Katol
1414137840
Gratuluję pomysłu. JKW po raz kolejny pokazuj, że jest Top,em. p.s. Marzy mi się taka strona o Dywizji. Kocham Dywizję . Całą.
9C-76-A0-FA

Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
 
25 lat w NATO – serwis specjalny
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Zbrodnia made in ZSRS
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Kolejne FlyEle dla wojska
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Sprawa katyńska à la española
Prawda o zbrodni katyńskiej
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Szpej na miarę potrzeb
Mundury w linii... produkcyjnej
Ramię w ramię z aliantami
Zachować właściwą kolejność działań
Ocalały z transportu do Katynia
Barwy walki
Optyka dla żołnierzy
Przygotowania czas zacząć
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Zmiany w dodatkach stażowych
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Kadisz za bohaterów
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Szarża „Dragona”
Sandhurst: końcowe odliczanie
Na straży wschodniej flanki NATO
Odstraszanie i obrona
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Głos z katyńskich mogił
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Rakiety dla Jastrzębi
NATO on Northern Track
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
V Korpus z nowym dowódcą
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Front przy biurku
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Charge of Dragon
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
NATO na północnym szlaku
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Wojna w świętym mieście, część druga
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Święto stołecznego garnizonu
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
SOR w Legionowie
Strażacy ruszają do akcji
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Wojna w świętym mieście, epilog

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO