moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
AMW wspiera walkę z COVID-19

Agencja Mienia Wojskowego i spółka „AMW Rewita” aktywnie włączyły się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Osoby przebywające na kwarantannie mogą skorzystać z miejsc przygotowanych w ośrodkach wypoczynkowych w Ryni i Solinie, a placówki medyczne liczyć na materiały niezbędne do ochrony osobistej.


Sytuacja związana z pandemią w Polsce wciąż jest poważna. Obowiązują ograniczenia w poruszaniu się, prowadzeniu działalności gospodarczej, a Polacy przybywający zza granicy są obowiązkowo kierowani na kwarantannę. Dla tych, którzy nie mają warunków, by dwa tygodnie spędzić w odosobnieniu, z pomocą przyszli przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego i jednej z jej spółek – AWM Rewita.

– Staramy się na bieżąco wspierać działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Udostępniamy obiekty, przekazujemy niezbędne materiały dla służby zdrowia, a niektórym naszym najemcom lokali użytkowych obniżamy czynsze – mówi Małgorzata Weber, rzeczniczka prasowa Agencji Mienia Wojskowego.

W ostatnich dniach w działania wspierające walkę z COVID-19 włączyli się przedstawiciele jednej ze spółek AMW „Rewita”. Dla osób objętych kwarantanną przygotowali miejsca w dwóch ośrodkach wypoczynkowych w –Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim oraz w Solinie. W normalnych warunkach wypoczywają tu m.in. żołnierze wraz ze swoimi rodzinami. Teraz budynki wczasowe zostały przystosowane na pobyt izolowanych osób. Przestrzegany jest reżim sanitarny, a w każdym z wyznaczonych pokoi – z wyjątkiem rodzin oraz tych wymagających opieki – może przebywać tylko jedna osoba.

REKLAMA

– Nasi pracownicy profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Pracują z pełnym poświęceniem i zapewniają skierowanym do nas osobom opiekę, wyżywienie i zakwaterowanie na dobrym poziomie. Są bardzo zdeterminowani, bo mają świadomość, że również od ich sprawnych działań zależy ograniczenie liczby dalszych zakażeń oraz opanowanie skutków pandemii – tłumaczy Piotr Szczepański, prezes spółki AMW Rewita.

Rewita Rynia

I dodaje, że w razie potrzeby baza miejsc dla osób wymagających kwarantanny, może zostać poszerzona. Kolejne miejsca mogłyby zostać udostępnione np. w ośrodkach zlokalizowanych m.in. w Międzyzdrojach, Waplewie, Sopocie, Juracie, Kościelisku czy Zakopanem. – W niektórych lokalizacjach mamy możliwość zakwaterowania w izolacji tych osób, które oczekują na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorych na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby – zauważa Piotr Szczepański.

Swoje obiekty, na wniosek wojewodów, sukcesywnie udostępnia też Agencja Mienia Wojskowego. – Kilka dni temu nasz oddział regionalny w Szczecinie przekazał nieodpłatnie budynek byłego internatu na potrzeby Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – mówi Małgorzata Weber. Przedstawiciele Agencji nie wykluczają, że na potrzeby osób kierowanych na kwarantannę oraz służb medycznych zostaną przekazane kolejne miejsca.

To jednak nie wszystko. Pracownicy oddziałów regionalnych AMW włączyli się także w działania związane z ewentualną pomocą w zaopatrzenie szpitali, przychodni czy zespołów ratowniczych. W centrali Agencji powstał specjalny wykaz mienia, które może zostać przekazane placówkom medycznym lub firmom szyjącym środki ochrony osobistej, np. maseczki lub kombinezony. – Nie są to typowe i gotowe, spełniające wysokie normy środki ochrony osobistej. Nie mamy bowiem masek ani profesjonalnych kombinezonów. Wśród naszych zapasów znajduje się jednak bielizna czy materiały, które mogą zostać wykorzystane np. do szycia maseczek, a także ubrania, które mogą stanowić dodatkową ochronę lub być używane np. na czas prania lub dezynfekcji odzieży ochronnej – tłumaczy Małgorzata Weber. Wśród przydatnego mienia znajdują się m.in. prześcieradła, worki na odzież, komplety bielizny, ubrania płócienne czy elementy lekarskich fartuchów.

– Nasze odziały regionalne na bieżąco rozpatrują prośby placówek medycznych. Ostatnio krakowski oddział regionalny wsparł miejscowe pogotowie ratunkowe przekazując kilkaset kompletów bielizny dla zespołów karetek – mówi Małgorzata Weber.

W ostatnich dniach Agencja Mienia Wojskowego postanowiła też pomóc przedsiębiorcom i firmom, które wynajmują od niej lokale. Pracownicy oddziałów regionalnych AMW w powołanych komisjach na bieżąco rozpatrują wnioski i w uzasadnionych wypadkach udzielają bonifikat od czynszów. Ich wysokość uzależniona jest m.in. od sytuacji finansowej wnioskującego najemcy.

Paulina Glińska

autor zdjęć: rewita.pl

dodaj komentarz

komentarze


Debata nad wyzwaniami przyszłości
 
Laserowa artyleria US Army
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
13 medali żołnierzy na ringu
Komisje sejmowe o umowie z USA
F-16 kończą misję w Estonii
Żołnierze pomagają w domu dziecka
Start w nieznane
EkstraKLASA dla uczniów
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Kolejny dzień walki z pandemią
Wymagający sprawdzian podoficerów
A17 – następcy Kobbenów?
Obrady ministrów obrony NATO
Świąteczne prezenty od AMW
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
Proobronni wspierają potrzebujących
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Amerykanie odmładzają F-16
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
Sąd nad systemem
Uwaga, lot kontrolowany
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Poznań z dowództwem amerykańskiego korpusu
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
„Orca” na Atlantyku
Dominatorzy biegów na orientację
Prąd od wojska dla szpitala tymczasowego we Wrocławiu
Święto sportowców w mundurach
Polowe fortyfikacje
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Ukraiński kurs na Zachód
Gepardy już na Mazurach
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
Tymczasowy szpital na Okęciu szuka pracowników
Żołnierze – gdzie i komu pomagają podczas epidemii
NATO broni cyberprzestrzeni
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
Kolejne wozy Aero trafiły do spadochroniarzy
Płk Korpowski pokieruje Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Stał prosto, o łaskę nie prosił
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
Walka z COVID-19 trwa
Żołnierze pomagają w walce z pandemią

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO